Новини

З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

23.12.2013 17:38


 

В Ужгороді презентували збірку народних пісень, записаних з голосу Анни Опришко – матері Ірини Гармасій

23.12.2013 17:38

Презентація книги «Пісня ─ то моє життя» відбулася 16 грудня в Закарпатському обласному академічному театрі «Бавка». У виданні зібрані найкращі зразки народних пісень різних жанрів, записаних з голосу Анни Опришко. Збірник побачив світ завдяки доньці народної співачки Ірини Гармасій, яка до того ж є журналістом і відомим громадсько-культурним діячем Закарпаття. Це перша за останні сто років книга, у якій представлена найбільша кількість пісень одного села ─ понад 560. Їх записав кандидат філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта в 2005, 2006 та 2011 роках. Це пам’ятка не тільки Стрийщини, а й усього українського народу. "Пісня ─ то моє життя" В анотації до збірника зазначено, що автентичність української культури тримається на трьох китах: історії, книжці та пісні, і саме остання є найдоступнішим джерелом пізнання.


 

Серед усього різноманіття матеріалу особливо привертають увагу патріотичні та козацькі пісні, в яких відображена душа справжньої українки, яка в складних умовах XX століття зберегла у пам’яті велику пісенну спадщину нашого народу. Одним із найпоширеніших жанрів в репертуарі Анни Опришко є ліричні пісні. Наталія Шетеля, директор Ужгородського коледжу культури та мистецтв, якому й випала честь презентувати книгу, зізналася, що видання їм дуже сподобалося і неодмінно стане їх настільною книгою. Ольга Урста, керівник ужгородської громадської організації «Мала академія літератури і журналістики», зазначила, що збірник «Пісня ─ то моє життя» найбільше стане в пригоді філологам, адже вже із 5-го класу діти починають вивчати усну народну творчість. Іван Сенько «Працюючи над виданням, я переконався в тому, що на Закарпатті та Львівщині найбільш поширені одні й ті самі пісенні жанри. Та особливо мене здивувало те, що в своїй пам’яті пані Анна тримала понад 500 пісень. До того ж не лише тексти, а й мелодії», ─ поділився своїми враженнями упорядник книги Іван Хланта. Завітав на вечір-презентацію і доцент кафедри російської літератури УжНУ Іван Сенько. Зокрема, він розповів, що у виданні є пісня, створена на Закарпатті. Крім того, Іван Михайлович зазначив, що у книзі міститься багато фотографій, які засвідчують, що Анна Опришко була активною слухачкою, завдяки чому і стала справжнім знавцем фольклору. 

Зустріч з ровесником, що вже є поетом Закарпаття!

23.12.2013 17:37


 

Василь Малишка – юний закарпатський письменник. Саме з ним члени учнівського врядування ЗОШ І-ІІІ ст.№8, а також МАЛІЖу зустрілися 26 листопада 2013 року в Обласній дитячій бібліотеці. Свою найпершу збірку юний поет опублікував у 7 років під назвою «Що найголовніше у світі?» - і хоча б це вже вражає..
На запитання, де черпає натхнення і що надихає його на творчість, відповів : «У житті кожної людини трапляється багато цікавого, і так хочеться, щоб, крім тебе, твоїх родичів та друзів, про це ще хтось дізнався. Тому я записую всі свої враження - так з'являються твори, статті. Також надихають твори інших письменників та авторів, картини і навіть звичайні предмети. Наприклад, побачиш: висить лялька - і хочеш про неї написати якусь новелу чи мініатюру».
На зустрічі Василько зачитував уривки зі своїх творів та розповідав, що надихнуло його написати продекламований твір.
Після невеличкої презентації «Коротко про себе…», Василь спілкувався індивідуально з усіма бажаючими.
По закінченні зустрічі ми вийшли на подвір’я, наче окрилені. Ця людина справді вміє творити! Філософські роздуми у такому юному віці вражають.
Поспілкувавшись із Василем, з упевненістю можна сказати, що він - справжній талант. Незважаючи на свою славу, Малишка залишається скромною та доброю людиною, його амбіції є цілком природними і виправданими. Тож бажаємо йому не зупинятись на своєму творчому шляху і робити й далі те, що йому підказує серце. І вже серцем відчуваєм, що пройде не так багато часу, як твори Василя Малишка стануть програмовими для вивчення у школі.

Ми пам’ятаємо…

23.12.2013 17:36


 

В Україні День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій цьогоріч вшанували 23 листопада. Взяла участь у проведенні заходів і Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 Ужгородської міської ради Закарпатської області.
Підготовка розпочалася ще 11 листопада, адже учні серйозно віднеслися до підбору інформації для стіннівок, для презентацій на конференцію.
Вже в понеділок, 18 листопада, у фойє школи була оформлена виставка учнівських стіннівок «Колосок пам’яті». Класні керівники провели ряд виховних годин: «Втрачене дитинство», «Правда про ті роки», «Скорботна пам’ять поколінь», «Геноцид українського народу», а також уроки пам’яті «Голодомор та його наслідки для українського суспільства».
В шкільній бібліотеці також було оформлено книжкову тематичну виставку «Голодомор в Україні – біль нашого народу».
21 листопада в актовій залі було проведено учнівську конференцію «Український голодомор в історії та літературі». Вступним словом про велику трагедію українського народу – Голодомор, розпочала конференцію заступник з ВР Тамара Михайлівна Лейко. Після чого вчитель історії та основ правознавства Р.Б. Ситько разом з учнями 9-В класу озвучили історичні факти, що пов’язані з Голодомором.
Учні 11-их класів провели паралель між історичними фактами та літературними творами про Голодомор. Наприкінці конференції учні подивилися фільм «Голодомор – невідомі факти». І саме він вразив їх найбільше.
22 листопада учні 11-А та 8-А провели усний журнал «Голодомор мовою фактів».
І найсерйозніший та наймасовіший захід, в котрому взяла участь і ЗОШ №8, це загальноміська акція «Запали свічку у пам’ять жертв Голодомору».

Ми знаємо… Ми пам’ятаємо… Ми дякуємо Богу за життя!

 

ДЕНЬ МІСТА

23.12.2013 17:32


 

З ДНЕМ ВЧИТЕЛЯ

23.12.2013 17:08


 

Дай Вам, Боже, днів щасливих,

Дай добра, здоров'я, сили.

Дай любові, згоди, втіхи

Змоги дай - життю радіти

І ділитись словом щирим,

Теплим, радісним, правдивим.

А сьогодні на це свято

Щастя зичим Вам багато.

Хай Вас Бог благословляє
 

Многих літ Вам побажає.

 

ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ

23.12.2013 17:03

П’ять класів щасливих першокласників відправилися сьогодні в найбільшу в Ужгороді, 8-у школу. Малюкам не надто пощастило: з розгону - в галоп - попереду їх чекає аж 6-денний «робочий» тиждень. Однак нині щасливі батьки і кілька збентежені незвичною обстановкою, вже - школярі радісно вступають в нове життя!


 

РЕКІТСЬКЕ СУЗІР"Я 2013

23.12.2013 14:45






 

Відео репортаж

31.05.2013 15:50

Творчий звіт дітей Ужгородського відділення МАЛіЖ

14.05.2013 16:24

30 квітня 2013 року в Ужгороді відбувся творчий звіт обдарованих дітей, які є слухачами Ужгородського  відділення громадської організації "Мала Академія літератури і журналістики (МАЛіЖ)" керівником якого, є вчитель від БОГА  Урста Ольга Семенівна.  

Обдаровані діти з усіх куточків України та з-за кордону, які плідно працюють над словом – пишуть авторські поезію, прозу та публіцистику, мають хист до образотворчого й фотомистецтва, пісні і музики – збираються на міжнародному фестивалі "Рекітське сузір'я". Цього року суцвіття юних талантів України наприкінці червня збереться на Міжгірщині на Десятий ювілейний фестиваль.

2-квітня ДЕНЬ КНИГИ

02.05.2013 16:38


 

Тиждень української мови

22.02.2013 16:39